Švédské hřiště mění děti v zahradníky

Veřejné dětské hřiště se na jaře 2016 otevřelo v nově vznikající čtvrti Gyllin ve švédském Malmö. Je součástí 25-tihektarového přírodního parku, který město v rámci koncepce nové výstavby dlouhodobě rozvíjí na místě někdejšího zahradnictví s rozsáhlou školkou. Hlavní téma nového dětského hřiště bylo díky historii lokality od začátku jasné: zahrada.

Švédské hřiště mění děti v zahradníky

V Ambergu najdete hřiště pro piráty

V německém Ambergu se nachází unikátní park na ploše 33 ha, který byl vyprojektován v roce 1996 v rámci tradiční zemské zahradní výstavy Landesgartenschau. Pro děti je nejatraktivnější částí parku tzv. pirátské hřiště, které je díky svému přírodnímu charakteru, zejména použití vody, velmi citlivě zasazeno do okolní krajiny.

V Ambergu najdete hřiště pro piráty

Hřiště Petera Pana, legenda v Londýně

Jedno z prvních veřejných hřišť v Londýně vzniklo počátkem století v Kensingtonských zahradách. Inicioval ho J. M. Barrie, autor pohádkového příběhu Petra Pana. Téma pohádky bylo použito i v nové rekonstrukci, která byla zahájena krátce po smrti princezny Diany. Hřiště bylo rekonstruováno v přírodním duchu a bylo věnováno její památce.

Hřiště Petera Pana, legenda v Londýně

Odpolední hřiště pro děti a teenagery, Furth

Hřiště určené zejména pro teenagery vzniklo v novém parku revitalizované části města. Doplňuje městský rekreační prostor, sousedící komunitní kulturní centrum a uměleckou školu. Je tak místem čekání i setkávání zejména pro děti, které zde mají svůj odpolední program.

Odpolední hřiště pro děti a teenagery, Furth

Čtyři hřiště v berlínském parku na nádraží

V místě s industriální minulostí nákladového nádraží vznikl za participace s veřejností nový berlínský park Gleisdreieck. Kromě čisté a zajímavé kompozice parku s komplexní neokázalou vybaveností, kterou má městský park mít, zde vzniklo také několik zajímavých hřišť – červené, balanční, přírodní a sportovní.

Čtyři hřiště v berlínském parku na nádraží

Dobrodružné hřiště v Londýně podle dětí

Dobrodružné hřiště v severním Londýně bylo velmi pečlivě vymýšleno a projednáváno s místní komunitou. Děti z místní školy se podílely na návrhu, aby jim co nejvíce vyhovoval a přijaly hřiště za své.

Dobrodružné hřiště v Londýně podle dětí

KKCGMNDFischer