Jak proměnit zahradu  na míru dětem a jejich vzdělávání

Jak proměnit zahradu na míru dětem a jejich vzdělávání

Autor: Nadace Proměny Karla Komárka

Uvažujete o úpravě vaší školní zahrady? Nevíte si rady, do čeho se pustit svépomocí a co přenechat profesionálům? Brožura stručně vysvětluje základní kroky proměny školní zahrady se zapojením dětí, rodičů, učitelů a odborníků.

Naše brožura vás seznámí s osvědčeným postupem tvorby a úprav školních zahrad pro děti. V materiálu najdete základně nastíněnou metodiku plánování a realizace zahrady s ukázkou námětů, jak zapojit komunitu dětí, učitelů a rodičů do projektu. Celý proces a jednotlivé kroky projektového řízení vycházejí z našich zkušeností. Podrobněji popsanou metodiku s řadou další námětů aktivit s dětmi, spolu s kontakty na odborné organizace najdete na našem tematickém portále www.promenyproskoly.cz.

Brožura je volně ke stažení zde.

KKCGMNDFischer