Vyhledat

Proměny pro školy
Jak proměnit školní zahradu či hřiště

 
Čtyři hřiště v berlínském parku na nádraží

Čtyři hřiště v berlínském parku na nádraží

V místě s industriální minulostí nákladového nádraží vznikl za participace s veřejností nový berlínský park Gleisdreieck. Kromě čisté a zajímavé kompozice parku s komplexní neokázalou vybaveností, kterou má městský park mít, zde vzniklo také několik zajímavých hřišť – červené, balanční, přírodní a sportovní.


Jednoduché a esteticky působící herní prvky nabídnou relax a zábavu nejširší skupině návštěvníků, od nejmenších po teenagery, ale zaujmou i dospělé.

Stranou hlavní centrální pobytové části je umístěno několik sportovišť (pro míčové hry, skateboard), které jsou od klidovější části parku odděleny zeleným pásem vzrostlých stromů.

Centrálně umístěné je působivé hřiště z opracovaných kmenů, mezi nimiž jsou natažena lana, sítě, houpačky a klouzačky. Vše doplňují nápadité balanční prvky.

Přírodní hřiště má intimní charakter, je to místo pro objevování, volnou hru, pro hraní si „po svém“. K tomu jsou zde umístěny přírodní materiály a to i volně ložené (tyče, polínka, kameny), ze kterých je možné stavět a tvořit.

Menší děti a jejich doprovod ocení decentně laděné hřiště v červených tónech, s velkou pískovou a vodní zónou, houpačkami a dlouhými lavicemi se stolky.

zpět na seznam verze pro tisk
 
 
 
 

dárci

KKFFKKCG

Podpořte nás