Hřiště Petera Pana, legenda v Londýně
Jedno z prvních veřejných hřišť v Londýně vzniklo počátkem století v Kensingtonských zahradách. Inicioval ho J. M. Barrie, autor pohádkového příběhu Petra Pana. Téma pohádky bylo použito i v nové rekonstrukci, která byla zahájena krátce po smrti princezny Diany. Hřiště bylo rekonstruováno v přírodním duchu a bylo věnováno její památce.
Je to mimořádně oblíbené veřejné hřiště (až 3000 dětí týdně) s bezvadným zázemím a každodenní údržbou. Má šest základních na sebe navazujících částí s širokou herní nabídkou. Důraz je kladen na děti se speciálními potřebami, bezbariérovost a prvky pro postižené.
Unikátní je kompozice prostoru, zahrnující komplexní škálu a variabilitu míst na hraní (stinná x osluněná, intimnější x sociálnější, apod.). Návaznost jednotlivých míst, řešení jejich přechodů pomocí terénů, prvků a naprosto jedinečně řešený návrh celoročně působné vegetace z hřiště činí významný prvek zahradně – krajinářské architektury.

Švédské hřiště mění děti v zahradníky
Veřejné dětské hřiště se na jaře 2016 otevřelo v nově vznikající čtvrti Gyllin ve švédském Malmö. Je součástí 25-tihektarového přírodního parku, který město v rámci koncepce nové výstavby dlouhodobě rozvíjí na místě někdejšího zahradnictví s rozsáhlou školkou. Hlavní téma nového dětského hřiště bylo díky historii lokality od začátku jasné: zahrada.

V Ambergu najdete hřiště pro piráty
V německém Ambergu se nachází unikátní park na ploše 33 ha, který byl vyprojektován v roce 1996 v rámci tradiční zemské zahradní výstavy Landesgartenschau. Pro děti je nejatraktivnější částí parku tzv. pirátské hřiště, které je díky svému přírodnímu charakteru, zejména použití vody, velmi citlivě zasazeno do okolní krajiny.

Odpolední hřiště pro děti a teenagery, Furth
Hřiště určené zejména pro teenagery vzniklo v novém parku revitalizované části města. Doplňuje městský rekreační prostor, sousedící komunitní kulturní centrum a uměleckou školu. Je tak místem čekání i setkávání zejména pro děti, které zde mají svůj odpolední program.

Čtyři hřiště v berlínském parku na nádraží
V místě s industriální minulostí nákladového nádraží vznikl za participace s veřejností nový berlínský park Gleisdreieck. Kromě čisté a zajímavé kompozice parku s komplexní neokázalou vybaveností, kterou má městský park mít, zde vzniklo také několik zajímavých hřišť – červené, balanční, přírodní a sportovní.