Školní zahrady a legislativa

Autor: Nadace Proměny Karla Komárka

Plánujete proměnit vaší školní zahradu v místo vybízející ke hře? Nevíte si rady, jak ošetřit požadavky kladené na herní prvky a venkovní hrací plochy z hlediska certifikace, hygieny, bezpečného provozu a údržby? Tento praktický rádce nabízí odpovědi na nejčastější otázky spojené s obnovou a provozem školní zahrady či hřiště.

Naše příručka je určena především učitelům a ředitelům mateřských a základních škol, zástupcům měst, rodičům dětí a všem dalším zájemcům o rozvoj kvalitního prostředí pro děti. Najdete v ní kapitoly zaměřené na metodiku obnovy školní zahrady, certifikaci herních prvků, hygienu, provoz a údržbu školní zahrady či hřiště. Poradí vám, na co nezapomenout, než se do projektu pustíte, čím začít, jak postupovat nebo na koho se obrátit. Při sestavování brožurky jsme vycházeli z vlastních zkušeností, podnětů od odborníků a zpětné vazby od zástupců škol, měst i rodičů. Další rady k projektovému řízení a zapojení dětí, učitelů a rodičů do projektu proměny najdete na našem tematickém portále www.promenyproskoly.cz.

Brožura je volně ke stažení zde.

KKFFKKCGMNDFischer