Vyhledat

Proměny pro školy
Jak proměnit školní zahradu či hřiště

 
Exkurze do školních zahrad 2018 - inspirace, metodika, využití

Exkurze do školních zahrad 2018 - inspirace, metodika, využití

Hledáte inspiraci, jak by mohla vypadat dobře fungující školní zahrada? Rozhodli jste se zahradu obnovit, ale nevíte, odkud přesně začít nebo jak v načaté práci pokračovat? Chcete být s dětmi na zahradě častěji a zajímá vás, jak některé aktivity přenést ven? Na každou z těchto tří otázek se pokusíme odpovědět jednou exkurzí. Můžete si vybrat podle toho, co vás zrovna nejvíc trápí, anebo absolvovat všechny tři. 


Jste pedagog, rodič, zástupce radnice nebo vás tohle téma prostě jen zajímá? Také v letošním roce se spolu s námi můžete vypravit do několika zahrad mateřských škol v Praze a Středočeském kraji a dozvědět se, co může běžná školní zahrada dětem nabídnout.

Zatímco v minulých letech jsme se snažili téma zahrad pro děti otevřít z více různých úhlů pohledu a ukázat od každého trochu, tentokrát se budeme snažit v každé z exkurzí problematiku zúžit tak, aby se zájemci dozvěděli co nejvíc o tom, co je konkrétně zajímá.

 

aktuální nabídka:

EXKURZE ZAHRADA HROU 2018/3 – VYUŽITÍ 

Tato exkurze by měla být nejvíce interaktivní ze všech, přestože strávíme celý den v jediné zahradě. Dozvíte se, jak zahradu využívají jinde, co všechno na ní děti zvládnou, a pod vedením různých lektorů si v několika praktických dílnách vyzkoušíte, čím děti zaujmout a co všechno se dá venku učit.

TERMÍN KONÁNÍ: středa 19. 9. 2018
(registrace účastníků mezi 9.30–9.45)
SRAZ: Fakultní mateřská škola se speciální péčí, Arabská 681/20,
Praha 6)
CENA: 450 Kč / účastník
Registrace otevřena do 7. 9. 2018
→ PROGRAM

 
již proběhlé akce:

EXKURZE ZAHRADA HROU 2018/1 – INSPIRACE   
Ukážeme, jak může zahrada vypadat, jak o ní přemýšlet, jak si vystačit s málem, co lze recyklovat a použít znovu s jinou funkcí. Znázorníme, co můžete zvládnout svépomocí, jakým úskalím se vyvarovat, i to, že méně je někdy více.

TERMÍN KONÁNÍ: středa 25. 4. 2018
(registrace účastníků mezi 9.00–9.30)
SRAZ: parkoviště u Hlavního vlakového nádraží v Praze
CENA: 450 Kč / účastník
Registrace otevřena do 13. 4. 2018
→ PROGRAM


EXKURZE ZAHRADA HROU 2018/2 – METODIKA
Pokusíme se pro vás rozfázovat proces proměny zahrady krok za krokem od počátečního záměru po výslednou realizaci a plán další údržby. Vedle potřebné teorie ukážeme i příklady z praxe pohledem školy, architekta i rodiče, a nahlédneme do školní zahrady, která právě vzniká.   

TERMÍN KONÁNÍ: středa 30. 5. 2018
(registrace účastníků mezi 9.00–9.30)
SRAZ: parkoviště u Hlavního vlakového nádraží v Praze
CENA: 450 Kč / účastník
Registrace otevřena do 18. 5. 2018
→ PROGRAM
 

 

Další podrobnosti:

→  POZVÁNKA 
→  ONLINE PŘIHLÁŠKA

V rámci jedné přihlášky se můžete registrovat na všechny tři exkurze – dle vlastního výběru. Na vybranou exkurzi však maximálně dva účastníci z jedné školy.

Neváhejte, kapacita akcí je omezena!

Cena exkurze zahrnuje: dopravu autobusem, průvodce, materiály, prohlídku zahrad se zástupci škol, přednášky a oběd.

Které zahrady navštívíme, zjistíte v programu k jednotlivým exkurzím. Všechny se účastnily našeho grantového programu Zahrada hrou a prošly tak celkovou proměnou, do které se kromě samotných škol, zapojili i děti, rodiče, architekti, výtvarníci i řada dobrovolníků. 

zpět na seznam verze pro tisk
 
 
 
 

dárci

KKFFKKCG

Podpořte nás