Vyhledat

Proměny pro školy
Jak proměnit školní zahradu či hřiště

 
Exkurze do školních zahrad 2019 – Za inspirací a zkušenostmi

Exkurze do školních zahrad 2019 – Za inspirací a zkušenostmi

Zvažujete úpravu své školní zahrady? Chcete, aby zahrada lépe odpovídala potřebám dětí i učitelů? Přemýšlíte, jak vytvořit zahradu, se kterou budou všichni spokojení? Potřebovali byste poradit, jak připravit projektový záměr? Navedeme vás, co je důležité promyslet předem. Získáte bohatou inspiraci z realizovaných projektů.


Exkurze jsou určeny především pedagogům, ale také zástupcům radnic, rodičům i dalším zájemcům. Vydáme se společně do několika zahrad mateřských škol v Praze a poprvé navštívíme také Plzeňský kraj. Nabídneme vám naši metodiku pro obnovu školních zahrad a zkušenosti zástupců mateřských škol, kteří proměnu své zahrady úspěšně zrealizovali.

Během roku se uskuteční dvě exkurze zaměřené na inspiraci a praktickou metodiku proměny. Navštívit můžete jednu nebo obě exkurze podle toho, co vás aktuálně zajímá.

Exkurze 1 / Metodika: Jak připravit projektový záměr
na proměnu zahrady

Během jarní exkurze navštívíme tři zahrady v Praze. První dvě byly realizovány s nadační podporou. Zahrada v Troji navazuje na obecní zahradu a poskytuje prostor pro hru a sportovní aktivity. Zahrada v Třeboradicích nabízí dětem pomyslný venkov i les. Během návštěvy budete moci načerpat inspiraci a zároveň získat praktické rady přímo od zástupců školek. Součástí exkurze bude také přednáška k programu Zahrada hrou a praktický workshop se zástupci nadace věnovaný přípravě projektového záměru na obnovu školní zahrady. Nakonec se pojedeme podívat na zahradu Přírodovědné MŠ Rybička. Překvapí vás tím, jak dobře může fungovat malý prostor řešený na míru. Je totiž intenzivně využíván pro pěstování, volnou hru dětí a dokonce i chov slepic. 

DĚKUJEME ZA VÁŠ ZÁJEM, KAPACITA AKCE JE JIŽ NAPLNĚNA.

→ PROGRAM

TERMÍN KONÁNÍ: čtvrtek 16. 5. 2019, odjezd v 9 hod.
SRAZ: Hlavní nádraží v Praze
CENA: 650 Kč / účastník

Cena akce zahrnuje: dopravu autobusem, průvodce, materiály, prohlídku zahrad se zástupci škol a nadace, přednášky a oběd.

V případě jakýchkoliv dotazů pište na adresu vzdelavani@nadace-promeny.cz


Exkurze 2 / Inspirace

V rámci podzimní exkurze vyrazíme na prohlídku dvou zahrad v Plzeňském kraji, které byly realizovány s nadační podporou u Křesťanské MŠ Horažďovice a u Masarykovy MŠ a ZŠ Klenčí pod Čerchovem. Součástí exkurze bude také inspirační přednáška zástupců nadace a přizvaného hosta.

→ PROGRAM A PŘIHLÁŠKU zveřejníme před prázdninami

TERMÍN KONÁNÍ: středa 18. 9. 2019, odjezd v 9 hod.
SRAZ: Hlavní nádraží v Plzni
CENA: 650 Kč / účastník
Registrace otevřena do: 2. 9. 2019

 

zpět na seznam verze pro tisk
 
 
 
 

dárci

KKFFKKCG

Podpořte nás