Z.A.H.R.A.D.A.

Autor: Ewa Kolaczyńska

Prostřednictvím knížky Z.A.H.R.A.D.A. můžete navštívit 42 míst po celém světě. Nahlédnete do nádherných současných i historických parků a zahrad, a seznámíte se s několika uměleckými projekty. Zelený atlas ocení pedagogové při výuce i děti pro jeho vtipné ilustrace.

Zjistíte, že zahrada může být třeba létající, podvodní, kapesní, kosmická, otrávená, skládací či svislá. A že mnohdy i místa, která se nám mohou zdát nehostinná, by se dala malým zásahem změnit v místa neobyčejně příjemná, jako tomu je třeba u projektu sanfranciské zahrady ve skulině (Crack Garden) či ve větší míře u projektu zeleného průchodu (The High Line) v New Yorku.

V neposlední řadě v knížce najdete i skvělý příklad z České republiky - oživení Gahurova prospektu ve Zlíně od architektů ze studia Ellement.

Knihu vydalo nakladatelství Jakost (Jana Kostelecká), 2017

Jak vypadá zahrada hrou?