Průvodce aktivitami venku

Autoři: Kolektiv autorů a přispěvatelů

Omrzely vás a vaše děti klasické hry venku? Pak si stáhněte Průvodce aktivitami venku. Vychází každoročně u příležitosti mezinárodního Měsíce školních zahrad a nabízí tipy na netradiční venkovní činnosti z celého světa.

Průvodce aktivitami venku vydává každoročně Mezinárodní asociace školních hřišť a zahrad. Letos do něj přispěly organizace z 22 zemí světa, včetně Nadace Proměny Karla Komárka.

Obsahuje přes 80 tipů rozdělených podle typu zaměření do několika tematických okruhů, jako jsou umění, zdraví, ekologie, fauna a flóra, občanská společnost a další. Určeny jsou žákům ve věkovém rozpětí 3–18 let.

Publikace také nabízí přesvědčivé argumenty, proč začlenit pobyt venku do běžného školního dne a proč školní zahradu co nejlépe uzpůsobit pro zdravý vývoj dětí i jejich vztah k životnímu prostředí.

V českém překladu si průvodce můžete stáhnout zde:

→  Průvodce aktivitami venku

Vydavatel: International School Grounds Alliance