Vyhledat

Proměny pro školy
Jak proměnit školní zahradu či hřiště

 
Exkurze do školních zahrad 2022

Exkurze do školních zahrad 2022

Srpnová Zahrada hrou se na vás těší s další exkurzí. Tentokrát nás zavede do školních zahrad, které se díky Nadaci Proměny Karla Komárka staly lepším místem na hraní, vzdělávání i k odpočinku. Poznáte tak krásu zahrad v jejich přírodním rozměru i divokosti a opět načerpáte plno inspirace.


Na správné exkurzi samozřejmě nesmí chybět vzdělávací seminář. Jeho téma budou specifika přírodních zahrad, která uvidíte během exkurze, a také adaptační opatření na tolik zmiňovanou změnu klimatu. Praktické tipy na proměny školních zahrad a kde na projekt získat finance jsou už samozřejmostí.

NA CO SE TĚŠIT

Během návštěvy tří škol v Praze a okolí budete moci načerpat inspiraci a zároveň získat praktické rady přímo od zástupců školek. Navštívíme MŠ Vodnická a MŠ Arabská, které obnovily svou zahradu s podporou grantu Nadace Proměny Karla Komárka. Na oběd a seminář se zastavíme ve Škole da Vinci, ve které se podíváme do certifikované přírodní zahrady uzpůsobené pro školku, základní školu a gymnázium. Na semináři vystoupí Justina Danišová s přednáškou o svobodné hře v zahradě a architektka Dana Václavíková, s bohatou zkušeností s navrhováním přírodních zahrad.

 

EXKURZE SRPEN 2022

30. 8. 2022 (8:00 - 16:30)

pro učitele a ředitele škol, rodiče, zástupce místních samospráv a další zájemce o téma školních zahrad

nástupní místo: Praha, Hlavní nádraží

cena exkurze: 300 Kč, oběd započítán v ceně

 

PŘIHLÁŠKA

Přihlašování na exkurzi je otevřené do 16. 8. 2022 nebo do naplnění kapacity. 

PřIhlásit se můžete přes přihlašovací formulář, který najdete na tomto odkazu:

Přihlašovací formulář

 

KONTAKT

vzdelavani@nadace-promeny.cz

zpět na seznam verze pro tisk
 
 
 
 

dárci

KKFFKKCG

Podpořte nás