Dobrodružství zahradního architekta: Praktické náměty na rozvoj čtenářské, matematické, přírodovědné a sociální  gramotnosti na 2. stupni ZŠ

Dobrodružství zahradního architekta: Praktické náměty na rozvoj čtenářské, matematické, přírodovědné a sociální gramotnosti na 2. stupni ZŠ

Autoři: kolektiv autorů

Dobrodružství zahradního architekta je praktickou příručkou aktivních učitelů a ředitelů základních škol. Nabízí náměty do výuk a spojuje učení s přírodou. Kniha je vhodná pro mladší žáky 2. stupně k podpoře jejich čtenářské a matematické gramotnosti.

Zahrada je téma, které spojuje všechny výukové lekce této publikace.

Zahrada pojatá jako místo dobrodružství, ale i jako součást mytologie se stane také prostorem, kde je možné vhodnými metodami a činnostmi rozvíjet jazykovou komunikaci a mezilidské porozumění. Matematickou gramotnost pak budou žáci rozvíjet jako zahradní architekti. Motivujícím prvkem je řešení praktických úloh plynoucích z běžného života a jejich podobnost s úlohami mezinárodních testování TIMSS a PISA.

Publikace je součástí ediční řady: Rozvoj čtenářské, matematické, přírodovědné a sociální gramotnosti na 2. stupni ZŠ.