Ekolístky: Metodické listy Svatojánské koleje

Autorka: Kateřina Jančaříková

Ekolístky jsou určeny všem rodičům i pedagogickým pracovníkům, kteří se podílejí na vzdělávání dětí. Autorka tvoří nová podobenství, kdy pomocí znalosti přírodních zákonů a jevů (ekologie) se spolu s dětmi snaží lépe porozumět neviditelnému duchovnímu světu.

Mottem Ekolístků by mohlo být vyzvání z Přísloví 6/6 Jdi k... a uč se od něho.

Kniha používající moderní metody výuky (projektové, narativní a dramatické vyučování) je určena rodičům a učitelům dětí ve věku 3 – 12 let. Přináší do vaší třídy nebo rodiny program nejméně na jeden vyučovací rok. V této knize získáte důkladné, kvalitní a hlavně mnohokrát odzkoušené přípravy ke globálnímu rozvoji osobnosti dětí (biblické vyučování, ekologická výchova, zpěv, seznámení s literaturou, náměty pro výtvarné činnosti i výlety a exkurze).

Ekolístky vám umožní navštívit komára, svatojánské mušky, mlže, vodu, sovu rybí a mnoho dalších zajímavých spoluobyvatel této planety. Pojďme se od nich učit.