Pohádková zahrada

Autorky: Renata Czelisová, Kateřina Řeháková, Alena Uhříčková

Kniha Pohádková zahrada obsahuje konkrétní náměty, jak podporovat v dětech zájem o nejbližší okolí - o jejich zahradu. Je rozčleněna na deset částí, které postupně seznamují žáka i pedagoga s aktivitami v zahradě.

Tematicky se kapitoly zabývají jednotlivými zákoutími zahrady a jeho typickým obyvatelům či rostlinám (mrtvé dřevo, keře, vrbový domeček, louka, kompost, strom, vyvýšené záhony, ohniště, divočina, jezírko).

Mnoho námětů a tipů na hry, pozorování či tvoření je podrobně popsáno tak, že aktivity nemusí využívat pouze zkušený pedagog, ale kdokoliv, kdo chce své děti vést k zájmu o přírodu. Jednotlivé kapitoly také vždy obsahují motivační pohádku pro děti. Dále sloha obsahuje velký barevný obrázek zahrady, který je určený na nástěnku ve třídě, a samostatný arch s kresbami zvířat a rostlin.

Knihu vydala Lipka, školské zařízení pro environmentální vzdělávání.