Školní zahrada jako přírodní učebna

Autor: Dana Křivánková

Soubor metodik s praktickými návody a postupy, jak založit přírodní učebnu ve školní zahradě, a jaké struktury a prvky vybudovat, aby byly současně vhodné pro přírodu i pro výuku žáků.

Okolí školy či školní zahrada jsou důležitou součástí veřejného prostoru, který žáci obývají, a jen některé školy tento prostor plně využívají. Inspirujte se touto metodickou příručkou, jak prostor kolem školy upravit tak, aby se dal využít nejen k volnému času, ale i k samotné výuce. Kniha obsahuje 4 metodiky, které mohou pomoci k přeměně školních zahrad. První část obsahuje základní postupy, jak založit a rozvrhnout školní přírodní zahradu. Druhá metodika se zabývá významem mokrého biotopu v zahradách a podává základní informace, jak takovou mokrou část zahrady postavit. Třetí se zabývá naopak významem suchého biotopu ve školních zahradách, suchomilnými rostlinami či budováním záhonů a zídek. Poslední metodika nese název Výukové prvky ve školní přírodní učebně. Je plna rad, pomůcek a námětů na pozorování.

Knihu vydala Lipka, školské zařízení pro environmentální vzdělávání.