Učíme se v zahradě

Autoři: kolektiv autorů Chaloupky o.p.s.

Kniha Učíme se v zahradě je určena všem zájemcům o využívání školní zahrady jako přírodní učebny. Rozsáhlý manuál o problematice školních zahrad přináší spoustu praktických rad, jak zahradu založit, udržovat a jak ji s dětmi využívat ke vzdělávání a výchově.

V knize nalezneme více než osm desítek praktických aktivit rozepsaných krok za krokem spolu s nákresy a fotografiemi, které usnadní pedagogům jejich práci, a přinesou radost z pobytu s dětmi venku.

Aktivity jsou zařazeny do oborů a průřezových témat Rámcového vzdělávacího programu pro základní vzdělávání. Neméně důležitou součástí manuálu je i kapitola o bezpečnosti práce na zahradě a inspiraci jistě přinese galerie vzorových zahrad z celé republiky. Začleněny jsou také zkušenosti se školními zahradami z Německa.

Vydalo nakladatelství Chaloupky.