People Make Play: The impact of staffed play provision on children, families and communities

Autor: Joost Beunderman

Nejlepší příležitosti ke hře jsou utvářeny lidmi! Jak může mít takový prostor na hraní vliv na mezilidské vztahy, vývoj dětí či na celou komunitu? Tato příručka k výstavbě dětského hřiště a prostoru pro hraní dokazuje, jak je důležité zapojit děti do navrhování.

People Make Play: The impact of staffed play  provision on children, families and communities

Play for a Change: Play, Policy and Practice: A review of contemporary perspectives

Autoři: Stuart Lester, Wendy Russell

Jaký vliv má hra na vývoj dítěte? Tato teoretická, ale i prakticky zaměřená kniha představuje soubor analýz, zaměřených na dětskou hru. Význam hry v životě dítěte popisuje nejen v kontextu sociálně-politickém, ale také podrobně rozebírá jednotlivé problémy či součásti života dítěte.

Managing Risk in Play Provision: Implementation guide

Autoři: David Ball, Tim Gill a Bernard Spiegal

Jak vyvážit rizika a bezpečnost dětského hřiště? Jak přitom nezapomenout na hry a zájmy dětí? Tato příručka ukazuje učitelům, rodičům či architektům, jak vyhodnocovat rizika hřiště a současně zohledňovat zájmy dětí a mladých lidí.

Managing Risk in Play Provision: Implementation guide

50 Fantastic Ideas for Maths Outdoors

Autorka: Kirstine Beeley

Jak matematiku integrovat do hry? Jak se učit matematiku venku? Vyučování venku neznamená pouze přenesení pomůcek ze třídy ven. Zahrnuje vybavení i zkušenosti, které jsou pro přírodu a venkovní prostředí jedinečné.

50 Fantastic Ideas for Maths Outdoors

Project Wild Thing (DVD)

Autor: David Bond

Projekt Wild thing je pravdivým příběhem lidské odhodlanosti přimět děti k objevování zázračného produktu: Přírody. Film odhaluje příběh o zoufalém boji rodičů: Jak přivést děti, které jsou poblázněny počítači a technikou, zpět k přírodě?

Project Wild Thing (DVD)

Ekoprovoz ve školách

Na šesti obecných příkladech - energie, voda, odpady, prostředí, doprava a evironmentálně šetrná spotřeba - se čtenář dozví, jak mohou pedagogové a zřizovatelé škol snížit ekologickou stopu školních budov.

Ekoprovoz ve školách

1  2  3